Akeneo to nowoczesny PIM na miarę naszych czasów

Nowocześnie zarządzana firma i e-Commerce wymagają odpowiednich narzędzi. Jeśli pracujesz w wielokanałowej sprzedaży, a zarządzanie produktami spędza Ci sen z powiek, Akeneo jest idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Akeneo to nowoczesny system klasy PIM (Product Information Management), dzięki któremu zwiększysz zaangażowanie swoich klientów, podniesiesz konwersję, a przy okazji usprawnisz procesy biznesowe w Twojej firmie.

Zobacz, co zyskujesz, korzystając z Akeneo:

Logo Akeneo

Szybsze wprowadzanie asortymentu

Uzyskasz przewagę, jeśli będziesz szybszy od konkurencji.

TTM (time to market) to wskaźnik niezwykle istotny w większości e-biznesów. Jeśli chcesz wygrywać, musisz szybko reagować na potrzeby klienta, stale aktualizować swoją ofertę produktową i wprowadzać nowy asortyment do sprzedaży.

Akeneo zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zautomatyzować najbardziej czasochłonne procesy. Dzięki temu zyskujesz czas i oszczędzasz na zasobach.

Zarządzanie produktami w Akeneo

Optymalne zarządzanie produktami

Przy setkach tysięcy indeksów, potrzebujesz dobrego rozwiązania.

Żaden sklep internetowy nie pozwala na tak rozbudowane zarządzanie informacją produktową. Przy dużej ilości różnorodnych indeksów produktowych, ciężko utrzymać jakościową informację produktową, korzystając tylko ze sklepu.

Masowe edycje, importy, systemy kategorii, grup, rodzin to jedne z licznych funkcjonalności, które sprawiają, że praca nad własnym asortymentem staje się wydajniejsza, wygodniejsza oraz skutkuje wyższą jakością ostatecznych danych.

Poprawa konwersji w Akeneo

Zwiększenie konwersji sprzedaży

To nie tajemnica, że klienci kupują przede wszystkim oczami.

Posiadanie contentu w sklepie internetowym to nie wszystko. Powinieneś zwrócić uwagę na to, jakiej jakości jest Twoja informacja produktowa.

Kompletna, oraz ustandaryzowana w obrębie różnych kanałów, informacja produktowa przekłada się na:

  • zwiększenie konwersji ze sprzedaży nawet czterokrotnie,
  • do 40% mniej zwrotów po zakupach.

Wypracowanie jakości informacji produktowej korzystając z Akeneo jest nieporównywalnie łatwiejsze niż w po stronie sklepu.

Multichannel w Akeneo

Multikanałowość

Jeśli sprzedajesz w wielu kanałach, wiesz, jak trudno utrzymać porządek.

Jeden standard produktowy w obrębie różnych kanałów sprzedaży. Łatwe manipulowanie produktami w obrębie wielu kanałów. Szybkie przystosowywanie zakresu informacji dla danego kanału. Przejrzyste monitorowanie zmian i statusu produktów. To są właśnie te cechy Akeneo które pozwolą Twojemu biznesowi łatwo skalować się na różne sposoby sprzedaży.

Zdobywanie świata w Akeneo

Zdobądź rynki zagraniczne

Dzięki Akeneo wszystko będziesz miał w jednym miejscu i pod ręką.

Jeśli jesteś międzynarodowym sprzedawcą lub chcesz nim zostać, to z pomocą Akeneo będzie to łatwiejsze. Akeneo pozwala na prowadzenie informacji o produkcie w różnych językach, do tego wsparcie przez zarządzanie kanałami pozwoli Ci wydajnie przygotowywać tłumaczenia i udostępnić Twoje produkty na zagraniczne rynki.

Akeneo – właściwie dla kogo?

Powinieneś rozważyć wdrożenie PIM z Akeneo, jeżeli…

Sprzedajesz wiele produktów

Pomimo tego, że pojęcie „wiele produktów” jest względne uznaje się, że liczba SKU powyżej 5 tysięcy jest sygnałem, że należy rozważyć wdrożenie PIM.

Twoje produkty posiadają warianty

Jeśli Twój asortyment sprzedawany jest w wielu wariantach i chcesz uniknąć tworzenia nowego produktu dla każdego wariantu, to rozważ Akeneo jako system, który utrzyma wszystkie opcje Twoich produktów.

Twoje produkty mają rozbudowane opisy

Jeśli Twoje produkty posiadają złożone opisy, wiele atrybutów i mediów, to do zarządzania nimi potrzebujesz optymalnego narzędzia. Takim narzędziem jest Akeneo.

Powody do wdrożenia Akeneo

Posiadasz duży zespół

Jeśli przy sprzedaży Twoich produktów pracuje wiele osób powinieneś zapewnić im wygodne środowisko do współpracy. Akeneo pomoże Ci zorganizować współpracę Twoich pracowników przy produktach.

Sprzedajesz w wielu kanałach

Jeśli prowadzisz lub planujesz sprzedaż w obrębie różnych kanałów, to powinieneś zadbać o repozytorium dla swoich produktów, gdzie zadbasz o ich jednolitość.

Sprzedajesz w wielu krajach

Jeśli prowadzisz lub planujesz sprzedaż w wielu krajach powinieneś zadbać o wygodny system do prowadzenia tłumaczeń danych o Twoich produktach. Wsparcie tłumaczeń to podstawowa funkcjonalność Akeneo.

Masz pytania lub wątpliwości co do wyboru platformy e-commerce? Zadzwoń do nas!

X-Coding IT Studio - software house Wrocław

Jak możemy pomóc?

Jeśli chcesz z nami zrealizować swój projekt, zostaw nam informację.
Na pewno skontaktujemy się z Tobą!

Możesz także napisać lub zadzwonić: