Wdrożenia zarządzania informacją produktową (PIM) | X-Coding IT Studio

Jakościowe informacje produktowe to zysk w sprzedaży
i optymalizacja biznesu

Wdrożenia PIM - statystyka

Im więcej masz produktów i kanałów sprzedaży, tym trudniej będzie Ci utrzymać jakościową informację produktową. To duży problem, bo według statystyk 87% użytkowników ocenia opis produktu jako kluczowy do podjęcia decyzji zakupowej. Ryzykujesz więc tym, że Twoi klienci poszukają tego opisu u konkurencji.

Wdrożenie PIM pomoże Ci w takim zarządzaniu informacją produktową, który będzie optymalny dla Ciebie i wartościowy dla Twoich klientów.

Co zyskujesz na wdrożeniu PIM?

Wdrożenie rozwiązania klasy PIM kiedyś będzie standardem nowoczesnej organizacji. Dziś to jeszcze przewaga konkurencyjna, dzięki której:

PIM - konsolidacja

Zbierzesz wszystkie informacje produktowe w jednym miejscu

Koniec z przerzucaniem się setkami arkuszy! Po wdrożeniu systemu PIM nigdy więcej nie będziesz musiał przeglądać ich wszystkich w poszukiwaniu jednej, konkretnej informacji.

PIM - dokładność

Dostarczysz klientowi dokładnie tych informacji, których potrzebuje w odpowiedniej formie

W rezultacie ułatwisz mu znacznie podjęcie decyzji zakupowej i zwiększysz liczbę konwersji w Twoim sklepie.

PIM - jakość danych

Poprawisz jakość danych produktowych i ich spójność we wszystkich kanałach

Omnichannel to przyszłość nowoczesnej sprzedaży elektronicznej. Zadbaj o to, aby Cię w niej nie zabrakło. PIM pomoże uczynić Twój sklep nie tylko miejscem zakupu produktu, ale też rzetelnym źródłem wiedzy na temat jego właściwości i zastosowania.

PIM - wdrożenie pracowników

Usprawnisz proces wdrożenia dla dostawców

Jeśli zadaniem Twojego dostawcy jest dostarczenie Ci specyfikacji produktów, ich opisów i zdjęć, PIM znacząco mu to ułatwi.

PIM - mniejsze zwroty

Zmniejszysz współczynnik zwrotów

Odpowiednie zarządzanie informacją produktową zaowocuje mniejszą liczbą zwrotów. Dzięki masowej edycji produktów łatwo możesz m.in. za jednym zamachem dodać dokładne wymiary danego typu produktu od konkretnego producenta, co po stronie klienta wyeliminuje problem z doborem odpowiedniego rozmiaru.

PIM - ekspert

Ułatwisz sobie wejście w rolę eksperta

Sklep z bogatą informacją produktową jest traktowany przez klientów jako baza wiedzy. Pozwala to zbudować zaufanie, a stąd już prosta droga do zakupu.

Dlaczego XC?

PIM z XC - analityka

Wykonamy dla Ciebie analitykę

Pomożemy Ci jeszcze przed wdrożeniem, gdy będzie potrzebne zbudowanie struktury danych, zaprojektowanie przepływu informacji i opisanie procesów biznesowych.

PIM z XC - partner Akeneo

Jesteśmy partnerem Akeneo

Dzięki temu mamy dostęp do wiedzy i realizujemy duże wdrożenia dla liderów na rynku e-Commerce B2B i B2C.

PIM z XC - kompleksowość

Wdrożenie i integracja

Współpraca z nami to dla Ciebie komfort pracy z jednym dostawcą, który zadba o wdrożenie i integrację kanałów pozyskiwania i dystrybucji informacji produktowej.

PIM z XC - szkolenia

Wdrożymy pracowników

Wiemy, że wdrożenie systemu to za mało – aby przyniósł firmie realną korzyść, należy też wdrożyć w niego pracowników. Zadbamy również o to.

Jak możemy pomóc?

Jeśli chcesz z nami zrealizować swój projekt, zostaw nam informację.
Na pewno skontaktujemy się z Tobą!

Możesz także napisać lub zadzwonić: