PIM – poprawa jakości informacji produktowych to szansa na większy zysk w sprzedaży i optymalizację biznesu

Wdrożenia PIM - statystyka

Im więcej masz produktów i kanałów sprzedaży, tym trudniej będzie Ci utrzymać jakościową informację produktową. To duży problem, bo według statystyk 87% użytkowników ocenia opis produktu jako kluczowy do podjęcia decyzji zakupowej. Ryzykujesz więc tym, że Twoi klienci poszukają tego opisu u konkurencji.

Wdrożenie PIM pomoże Ci w takim zarządzaniu informacją produktową, który będzie optymalny dla Ciebie i wartościowy dla Twoich klientów. Bez względu na to czy masz w magazynie 5000, 10000 czy 100000 produktów będziesz mógł nimi zarządzać łatwo i sprawnie.

Co zyskujesz na wdrożeniu PIM?

Wdrożenie rozwiązania klasy PIM kiedyś będzie standardem nowoczesnej organizacji. Dziś to jeszcze przewaga konkurencyjna, dzięki której:

PIM - konsolidacja

Zbierzesz wszystkie informacje produktowe w jednym miejscu

Koniec z przerzucaniem się setkami arkuszy! Po wdrożeniu systemu PIM nigdy więcej nie będziesz musiał przeglądać ich wszystkich w poszukiwaniu jednej, konkretnej informacji. Od dziś znajdziesz wszystko szybko i bezproblemowo, a także poprawisz opisy w mgnieniu oka.

PIM - dokładność

Dostarczysz klientowi dokładnie tych informacji, których potrzebuje w odpowiedniej formie

W rezultacie ułatwisz mu znacznie podjęcie decyzji zakupowej i zwiększysz liczbę konwersji w Twoim sklepie. Dzięki sprawnemu zarządzaniu informacją poprzez PIM łatwiej i szybciej zakomunikujesz klientom najważniejsze informacje.

PIM - jakość danych

Poprawisz jakość danych produktowych i ich spójność we wszystkich kanałach

Omnichannel to przyszłość nowoczesnej sprzedaży elektronicznej. Zadbaj o to, aby Cię w niej nie zabrakło. PIM pomoże uczynić Twój sklep nie tylko miejscem zakupu produktu, ale też rzetelnym źródłem wiedzy na temat jego właściwości i zastosowania.

PIM - wdrożenie pracowników

Usprawnisz proces wdrożenia dla dostawców

Jeśli zadaniem Twojego dostawcy jest dostarczenie Ci specyfikacji produktów, ich opisów i zdjęć, PIM znacząco mu to ułatwi. Integracja z zewnętrznymi plikami, która umożliwia zaciąganie danych do systemu PIM, znacząco skróci Twój czas pracy. Przyśpieszeniu ulegną wszystkie procesy związane z uzupełnianiem czy aktualizacją informacji o produktach znajdujących się w ofercie.

PIM - mniejsze zwroty

Zmniejszysz współczynnik zwrotów

Odpowiednie zarządzanie informacją produktową zaowocuje mniejszą liczbą zwrotów. Dzięki masowej edycji produktów łatwo możesz m.in. za jednym zamachem dodać dokładne wymiary danego typu produktu od konkretnego producenta, co po stronie klienta wyeliminuje problem z doborem odpowiedniego rozmiaru.

PIM - ekspert

Ułatwisz sobie wejście w rolę eksperta

Sklep z bogatą informacją produktową jest traktowany przez klientów jako baza wiedzy. Pozwala to zbudować zaufanie, a stąd już prosta droga do zakupu. Dzięki wdrożeniu PIM zawsze będziecie mieli pełną kontrolę nad informacjami produktowymi i będziecie mogli łatwo je rozwijać czy aktualizować.

Dlaczego XC?

PIM z XC - analityka

Wykonamy dla Ciebie analitykę

Pomożemy Ci jeszcze przed wdrożeniem, gdy będzie potrzebne zbudowanie struktury danych, zaprojektowanie przepływu informacji i opisanie procesów biznesowych. Uważnie słuchamy oraz zbieramy wszystkie wasze potrzeby biznesowe tak aby możliwie dobrze zrozumieć waszą specyfikę oraz w pełni dostosować rozwiązania do pojawiających się wyzwań.

PIM z XC - partner Akeneo

Jesteśmy partnerem Akeneo

Dzięki temu mamy dostęp do wiedzy i realizujemy duże wdrożenia dla liderów na rynku e-Commerce B2B i B2C. Akeneo to obecnie jeden z najnowocześniejszy oraz najbardziej skalowalnych systemów PIM dostępnych na świecie. Rozwiązanie to wybiera coraz więcej polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, w tym także wiele znanych marek.

 
PIM z XC - kompleksowość

Wdrożenie i integracja PIM

Współpraca z nami to dla Ciebie komfort pracy z jednym dostawcą, który zadba o wdrożenie i integrację kanałów pozyskiwania i dystrybucji informacji produktowej. Posiadamy kilkuletnie doświadczenie wdrożeniowe oraz w zakresie integracji danych z różnych źródeł do PIM. To sprawia, że oddamy Tobie kompletne rozwiązanie, z którego możesz zacząć szybko korzystać.

PIM z XC - szkolenia

Wdrożymy pracowników

Wiemy, że wdrożenie systemu to za mało – aby przyniósł firmie realną korzyść, należy też wdrożyć w niego pracowników. Zadbamy również o to. W ten sposób Twój zespół szybko nauczy się jak korzystać z nowo wdrożonego rozwiązania PIM oraz wykorzysta wszystkie jego możliwości.

Nasze usługi

Sprawdź nasze rozwiązania e-Commerece

Przejdź do e-Commerce
Zapraszamy do kontaktu!
X-Coding Wrocław – Wdrożenia PIM

Jak możemy pomóc?

Jeśli chcesz z nami zrealizować swój projekt, zostaw nam informację.
Na pewno skontaktujemy się z Tobą!

Możesz także napisać lub zadzwonić: