Aktualne wymiary grafik na Twitter [aktualizacja styczeń 2019] - X-Coding IT Studio

Aktualne wymiary grafik na Twitter [aktualizacja styczeń 2019]

8.01.2019 / / Marketing

Dostałem dużo pozytywnych komentarzy i wiadomości prywatnych, że luźne wpisy o wymiarach grafik przypadły Wam do gustu – to super! Dzisiaj poruszę temat Twittera, który w naszym kraju jest popularny zwłaszcza wśród polityków i celebrytów.

Ten artykuł jest aktualizowany na bieżąco. Ostatnia aktualizacja – styczeń 2019

Historia Twittera

Samych informacji o wymiarach grafik na Twittera nie będzie za dużo, ponieważ jest to portal, który głównie skupia się na „ćwierkaniu” w formie pisanej, dlatego przed głównym daniem podam deser w postaci krótkiej historii. Historia Twittera rozpoczyna się 21 marca 2006 roku, gdy Jacka Dorsey, Ev Williams, Noah Glass oraz Biza Stone, twórcy postanawiają stworzyć zupełnie inny wymiar komunikacji międzyludzkiej, a w roli swojego znaku rozpoznawczego obsadzając niebieskiego ptaszka „Larry the Bird” (nazwa powstała na cześć koszykarza Larry’ego Birda).

Wymiary grafik na Twittera

Przejdźmy teraz do najważniejszego elementu dzisiejszego posta i porozmawiajmy nieco o wymiarach grafik. Na Twitterze rozróżniamy trzy najważniejsze, a zarazem jedyne elementy graficzne, na które warto zwrócić uwagę pod względem wymiarów podczas prac graficznych.

Tło i zdjęcie profilowe - Twitter Tło oraz zdjęcie profilowe zwiększą atrakcyjność naszego profilu

Post, twitt - Twitter To dobry pomysł, aby nasz wpis być lepiej zauważalny

Są to:

  • Awatar/zdjęcie profilowe – 400 x 400px
  • Cover/tło – 1500 x 500px
  • Grafika w twittcie 440 x 220px