Wymiary grafik na Facebooku(fanpage)

W dzisiejszym dniu poruszę temat na pierwszy rzut oka zapewne wszystkim znany, ale w wielu przypadkach niewykorzystywany bądź też niedopracowany pod aspektem szczegółów. Wiele firm prowadzi lub będzie prowadziło swój fanpage, bo:

  • wiadomo, social media są aktualnie na topie
  • zwiększa zasięg działań marketingowych
  • pozwala na większą integrację ze swoimi klientami

..a dobrze prowadzony profil będzie idealną wizytówką dla sklepu i nie tylko.

Prezentowanie przedmiotów toteż grafik to bardzo ważna sprawa, nie chcemy, aby pielęgnowana przez nas infografika czy wykwitnie zdjęcie pojawiło się w internecie w mniej spektakularny sposób – szkoda naszej ciężkiej pracy. Zatem dzisiaj przestawię Wam krótki, lecz przydatny wpis o rozmiarach zdjęć na Facebooku (fanpage), do dzieła.

Wymiary avatara (180×180)

Wymiar jednego z dwóch najważniejszych grafik na naszym profilu, do sporządzenia wykorzystamy obraz o wymiarach 180 na 180 pikseli. Pamiętacie że avatar wyświetla nie nie tylko na naszym profilu, ale również jego miniaturka podczas wystawiania komentarzy przez nasz fanpage.

Wymiary covera (tła) (828×315)

Kolejny priorytetowy obraz, to grafika covera, tzw. tła naszego fanpage. Tutaj wykorzystamy obrazek o wymiarze 828 na 315 pikseli. Dla dobrany rozmiar nie będzie współgrał z wymaganiami, twoarząc na naszym profilu albo „pikselozę” bądź obraz po prostu rozciągnie się i będzie nieciekawy.

Prostokątna grafika do pionowego postu (640×960)

Jeżeli posiadamy poziome zdjęcia bądź chcemy udostępnić infografikę na naszym profilu firmowym, zachęcam do wykorzystania grafik o wymiarze 640 na 960 pikseli.

Prostokątna grafika do poziomego postu (1200×628)

Czyli najczęściej spotykana forma grafiki, idealne rozmiary to 1200 na 628 pikseli. Warto również nadmienić, że niektórzy użytkownicy mieli problemy z wyświetlaniem jej na mobilu.

Wydarzenie na Facebooku (1200×450)

Jeżeli mamy ochotę stworzyć wydarzenie, grafika o wymiarach 1200 na 450 pikseli będzie odpowiednia.

Makieta wymiarów na FB Tak prezentują się wszystkie wymiary

Dodatkowe wymiary, które mogą się przydać:

  • Cover grupy (tło) (843×312)
  • Obraz aplikacji (111×74)
  • Grafika do postu reklamowego (1200×900)

Jeżeli zapomniałem dodać, grafiki, która będzie przydatna podczas tworzenia idealnego fanpage dajcie znać w komentarzach. Tymczasem bardzo dziękuję za kolejny wpis i do usłyszenia w niedalekiej przyszłości.

Pobierz najnowszy e-book o e-commerce

FacebookTwitterGoogle+LinkedIn