Aktualne wymiary grafik na Instagram [aktualizacja czerwiec 2019] | Blog X-Coding
wymiary-grafik-instagram

Aktualne wymiary grafik na Instagram [aktualizacja czerwiec 2019]

15.05.2019 / / Marketing

Portale społecznościowe prześcigują się wzajemnie pod względem popularności, ilości użytkowników oraz dodatkowych funkcjonalności. Okres świetności Facebooka pomału mija, w USA użytkownicy nie mogą obejść się bez Twittera, a Instagram powoli staje się przodującym graczem na dobrze znanym nam rynku.

To właśnie na nim dziś skupię swoją uwagę i podzielę się z Wami informacjami, które pozwolą lepiej dobrać wymiary grafik. Zaczynamy!

Ten artykuł jest aktualizowany na bieżąco. Ostatnia aktualizacja – czerwiec 2019

Wymiar standardowy (kwadrat)

Kwadrat to najbardziej standardowy rozmiar zdjęć publikowanych na Instagramie. Pozwala dobrze wyeksponować ich zawartość. Polecane przez portal wymiary to 1080×1080 pikseli, zarówno dla zdjęć, jak i filmów.

  • Zdjęcia: 1080 x 1080px
  • Film: 1080 x 1080px

Wymiary grafik Instagram Standardowy rozmiar, to dobry rozmiar

Wymiar panoramiczny (poziomy)

Widok panoramiczny świetnie nadaje się do przedstawiania zdjęć widoków i pejzaży, na przykład podczas wyprawy w góry. Jakich rozmiarów powinna być taka grafika?

Cóż, w przypadku poziomych i pionowych zdjęć, Instagram nie rekomenduje żadnych konkretnych wymiarów. Wszystko sprowadza się do proporcji. Idealne w przypadku zdjęcia poziomego to 1,91:1.

Wymiary grafik Instagram Idealny do widoków i nie tylko

Zdjęcia portretowe (pionowe)

Wszystkim fanom selfie i zdjęć grupowych polecam wrzucanie postów pionowych. Pozwalają one dobrze zaprezentować wszystkich obecnych na zdjęciu, a także fragment tła.

W przypadku zdjęć pionowych, Instagram również nie precyzuje ich wymiarów, za to podaje idealne proporcje: 4:5.

Wymiary grafik Instagram Czas pokazać się w Internecie

Relacje (instastories)

Instastories, zwane też relacje, to krótkie filmiki, będące sprawozdaniami z życia marki lub danego użytkownika. Są skutecznym sposobem na dzielenie się z fanami tym, co dzieje się w firmie w danej chwili. Służą też aktywizowaniu odbiorców i budowaniu z nimi relacji.

Jeśli chodzi o projektowanie grafiki do Instastories, tu znowu w gre wchodzą odpowiednie proporcje. Instagram sugeruje od 9:16 i 16:9 do 4:5.

Wymiary grafik Instagram Nasze małe, krótkie historie

Podsumowanie

Instagram to niezastąpione narzędzie, ułatwiające markom docieranie do swoich – głównie młodych – odbiorców. Dbając o odpowiednie wymiary grafik, akceptowane na tym portalu, Ty również możesz czerpać korzyści z reklamowania się na Instagramie.

Darmowy szablon