prowadzenie-bloga-przydatne-narzedzia-online

Prowadzenie bloga – przydatne narzędzia online

Podzielę się Wami kilkoma narzędziami, które przydadzą się każdemu, kto prowadzi bloga firmowego. Dzisiaj zajmę się jedynie odpowiednikami, z których możemy skorzystać online, będąc poza biurem.

LanguageTool – sprawdzanie pisowni

Gdy nasza maszyna pozostała w pracy a do dyspozycji mamy jedynie komputer znajomego, gdzie zainstalowane są wyłącznie gry, z pomocą przychodzi LanguageTool. Jest to narzędzie, z którego możemy korzystać online jako wtyczki do przeglądarki lub instalując na komputerze. Wykona ono automatyczną korektę treści, informując o błędach.

LanguageTool LanguageTool jest pod adresem https://languagetool.org/pl/

Pixlr – darmowy program graficzny

Kiedy mamy już napisany tekst i poddaliśmy go porządnej korekcie, kolejnym krokiem jest wzbogacenie artykułu o grafikę. Moim faworytem (mówimy cały czas o wersjach online) jest Pixlr — darmowy program graficzny, w którym nie tylko wykadrujemy interesującą nas część pliku ale również podkręcimy barwę, nasycenie, jasność i zrobimy o wiele więcej. Ja nazywam go małym Photoshopem.

Pixlr Pixlr jest pod adresem https://pixlr.com/editor/

Canva – łatwy i prosty edytor graficzny

Jeżeli zaawansowane opcje Pixlr sprawiają nam problemy i nie chcemy się bawić bardziej wymagającym programem, polecam darmową alternatywę — Canvę. Jest bardzo intuicyjna, a jednoczenie posiada wiele opcji, dzięki którym bez trudu stworzymy grafikę do wpisu, jak i na portale społecznościowe.

Canva Canva jest pod adresem https://www.canva.com

TinyJPG – zmniejsz wielkość oraz rozmiar grafik

Czasami potrzebujemy jedynie prostej edycji w postaci zmiany rozdzielczości bądź dopasowania wagi pliki, aby nie zjadła zasobów naszego małego serwera w całości. W takich przypadkach polecam TinyJPG, który po wykonaniu dwóch prostych kroków, pozwoli cieszyć się grafiką o preferowanej wadze oraz rozdzielczości.

TinyJPG TinyJPG jest pod adresem https://tinyjpg.com/

GIFMaker – stwórz własnego gifa

Na koniec zostawiłem program do tworzenia gifów. Jeżeli lubicie ruchome obrazki bądź macie ochotę wyciąć kawałek filmu i udostępnić do w rozszerzeniu .gif, GIFMaker bez problemu w tym pomoże.

GIFMaker GIFMaker jest pod adresem http://gifmaker.me/

Podsumowanie

Mam nadzieje, że powyższe linki pomogą w sytuacji, gdy będziecie potrzebować narzędzia online, które pozwoli stworzyć nową treść lub edytować obecną.

Będę też wdzięczny za podzielenie się waszymi, przydatnymi programami online, które używacie na co dzień. Dzięki!