Prowadzenie bloga – przydatne narzędzia online

Skoro jestem jednym z głównodowodzących naszego wordpressowego Battlecruisera, pół żartem mając na myśli nasz blog. Podzielę się Wami kilkoma narzędziami, które są pomocną dłonią podczas codziennej pracy nad Sellbetter.. i nie tylko. Dzisiaj zajmę się jedynie odpowiednikami, z których możemy skorzystać online, mając na myśli szybkie wrzutki z czyjegoś komputera. Dzięki opcji online nie będziemy musieli się martwić o instalkę, wystarczy zapisany adres.

LanguageTool – sprawdzanie pisowni

Gdy nasza maszyna pozostała w pracy a do naszej dyspozycji mamy jedynie komputer znajomego, gdzie zainstalowane są wyłącznie gry (bo po co mi coś innego), a w zasięgu nie ma Worda, który pomoże znaleźć popełnione błędy. LanguageTool jest narzędziem, z którego możemy korzystać online, jako wtyczki do przeglądarki czy instalując na komputerze. Pomoże podczas pierwsze, automatycznej korekty.

LanguageTool LanguageTool jest pod adresem https://languagetool.org/pl/

Pixlr – darmowy program graficzny

Skoro nasz tekst został już napisany oraz jest po porządnej korekcie, kolejnym krokiem jest wzbogacenie naszego artykułu o grafikę. Rozpoczynając od rysunku głównego poprzez dodatkowe wrzucone w tekst. Moim faworytem (mówimy dzisiaj cały czas o wersjach online) jest Pixlrm darmowy program graficzny online, w którym nie tylko wykadrujemy interesującą nas część pliku ale również podkręcimy barwę, nasycenie, jasność i wiele więcej. Ja nazywam go małym Photoshopem.

Pixlr Pixlr jest pod adresem https://pixlr.com/editor/

Canva – łatwy i prosty edytor graficzny

Jeżeli opcje Pixlr sprawiają nam problemy i nie chcemy się bawić bardziej wymagającym programem polecam darmową alternatywę. Canva jest bardzo intuicyjna a jednoczenie posiada wiele opcji, dzięki którym bez trudu stworzymy grafikę do naszego wpisu jak i na portale społecznościowe.

Canva Canva jest pod adresem https://www.canva.com

TinyJPG – zmniejsz wielkość oraz rozmiar grafik

Czasami potrzebujemy jedynie prostej edycji w postaci zmiany rozdzielczości bądź dopasowania wagi pliki, aby nie zjadła zasobów naszego małego serwera w całości. W takich przypadkach polecam TinyJPG, który w 2 krokach pozwoli cieszyć się grafika w preferowane wadze oraz rozdzielczości.

TinyJPG TinyJPG jest pod adresem https://tinyjpg.com/

GIFMaker – stwórz własnego gifa

Na koniec zostawiłem program to tworzenia gifów. Jeżeli lubicie ruchome obrazki bądź macie ochotę wyciąć kawałek filmu i udostępnić do w rozszerzeniu .gif, GIFMaker pomoże bez większych problemów.

GIFMaker GIFMaker jest pod adresem http://gifmaker.me/

Podsumowanie

Mam nadzieje, że powyższe linki pomogą w sytuacji gdy Wasze narzędzia zostaną na stanowisku pracy bądź w domu, a podczas wypadu za miasto bądź odwiedzin w domu rodzinnym pojawi się ochota na stworzenie nowego wpisu bądź edycji poprzedniego.

Będę niezwykle wdzięczny za podzielenie się waszymi, przydatnymi programami online, które używacie na co dzień. Dzięki!

FacebookTwitterGoogle+LinkedIn