Wymiary grafik na Linkedin

W ostatnim poście poruszałem temat wymiarów grafik dla Facebooka i Fanpage. Dzisiaj zaś poświęcę ten wpis na portal, który kojarzony jest stricte biznesowo, gdzie biznesmeni z całego świata zakładają konta aby być ze sobą w kontakcie i nie tylko. Domyślacie się pewnie, że mam na myśli LinkedIn, czyli portal społecznościowy, który ujrzał światło dziennie w 2003 i do dzisiaj jest w całkiem dobrej kondycji. Swoją uwagę poświęćmy aspektom graficznym wa właściwie wymiarom grafik, aby idealnie pasowały i przykuwały wzrok do naszego profilu biznesowego. Przy okazji, jeśli chcesz zobaczyć wymiary na Facebook – są tutaj

Nowy wygląd LinkedIn Zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe (1000×1000)

Rozpocznijmy od naszego osobistego profilu a co najważniejsze w nim wymiar naszego zdjęcia profilowego, które ma wymiary 1000 na 1000 pikseli. Czyli podobnie jak na Facebooku przyjmuje kształt kwadratu, wyświetlanego jako okrągły profil naszej osoby. Tutaj nastąpiła mała zmiana, ponieważ Linkedin zaczął korzystać z fotografii o większej rozdzielczości oraz wagi, powyższe parametry są jedynie moją propozycją, aby na naszej postaci nie pojawiło się tzw. ziarno.

Tło na profilu prywatnym (1536×768)

Jeżeli chcemy wzbogacić nasz profil biznesowy o tło, które idealnie wkomponuje się w nasz profil i doda mu uroku proponuję wykorzystać grafikę o rozmiarze 1536 na 768 pikseli.

Makieta wymiarów Dużo różnych rozmiarów, ale do opanowania

Zdjęcie profilowe naszej firmy (300×300)

Jeżeli mamy własną firmę bądź pracujemy nad social media naszego pracodawcy już na wstępie warto znać podstawowe rozmiary, które przyczynią się że profil będzie wyglądał zdecydowanie lepiej. Wymiary zdjęcia profilowego firmy to 300 na 300 pikseli, a zdjęcie nie może przekraczać 4MB.

Tło na profilu firmowym (974×300)

Drugą opcją jest dodanie zdjęcia przewodniego/tła do naszego profilu o wymiarach 646 x 220 pikseli nie przekraczającego 2MB.

Grafika baneru, aktualizacji (646×220)

Ostatnim równie ważnym punktem jest grafika, którą będziemy umieszczali podczas publikowania naszych postów zarówno na profilu prywatnym jak firmowym. Skorzystamy wtedy z dobrodziejstw zdjęcia o wymiarach 646 na 220 pikseli.

Wierze, że powyższe informacje pomogą Wam podczas kreacji nowego bądź modernizację istniejącego profilu.. Korzystając z okazji serdecznie zapraszam na nasz profil Linkedin gdzie znajdziecie więcej ciekawostek ze świata e-Commerce i naszej firmy.

Pobierz najnowszy e-book o e-commerce

FacebookTwitterGoogle+LinkedIn