styczen-w-swiecie-e-commerce

Styczeń w świecie e-Commerce

Styczeń to wyjątkowy czas dla każdego biznesu. Pracownicy są wypoczęci i pełni nowych pomysłów oraz zapału do ich realizacji. Trwa rozpisywanie budżetów na najbliższe miesiące, a fundusze, których jeszcze w grudniu brakowało, są znów do dyspozycji.

To dobry moment, aby skupić się na rozwoju swojego biznesu. W styczniowej prasówce podrzucamy link do raportu, który pomoże doskonalić się działającym w e-Commerce, nowe narzędzie od Magento, które wspiera developerów w tworzeniu stron PWA, oraz informację, która zainteresuje producentów opakowań. Zaczynajmy!

Era cyfrowego sprzedawcy w Polsce – GS1 Polska o marketplace’ach

Rosnący odsetek kupujących online, sprawia, że powstają coraz to nowsze modele sprzedaży w internecie. Jednym z nich jest sprzedaż na platformach marketplace – miejscach w sieci, gdzie klient może znaleźć produkty oferowane przez różnych sprzedawców. Takimi platformami są między innymi Facebook Marketplace, Amazon, eBay, Aliexpress czy doskonale znane Polakom Allegro.

Organizacja GS1Polska pokusiła się o stworzenie kompleksowego raportu, którego nie możesz zignorować, jeśli sprzedajesz na marketplace. W publikacji znajdziesz opis sześciu person, uosabiających główne charaktery firm, sprzedających na tego typu platformach:

 • pasjonatów,
 • łowców okazji,
 • odkrywców,
 • rzeczników postępu,
 • pionierów,
 • liderów.

Dowiesz się jakie motywacje nimi kierują, a także jakimi wyzwaniami stają. Pozwoli Ci to trochę lepiej poznać zarówno swoje mocne, jak i słabe strony, a także lepiej zrozumieć konkurencję (i dopracować swoje przewagi nad nią).

Oprócz wspomnianych powyżej person, w raporcie znajdziesz też informacje o tym:

 • jaki jest stosunek handlu online do offline i mieszanego,
 • jak firmy z sektora MŚP radzą sobie ze sprzedażą internetową,
 • jakie są dostępne marketplace, w których możesz sprzedawać. Allegro i eBay znają wszyscy, ale czy słyszałeś, że możesz oferować swoje produkty na Empik.com?

Pełna nazwa raportu brzmi “Era cyfrowego sprzedawcy w Polsce. Dlaczego sprzedajemy na platformach marketplace?”. Możesz go pobrać klikając w ten link.

PWA Studio już dostępne

PWA Studio

Wraz ze wzrostem rynku mobile Commerce, rośnie też zapotrzebowanie na narzędzia pozwalające realizować tę strategię. Nic dziwnego więc, że kiedy Magento ogłosiło, że w ramach najnowszej wersji ich rozwiązania użytkownicy uzyskają dostęp do PWA Studio – feature’u, który pozwala na tworzenie strony WWW działających jak aplikacje – wszyscy nie mogliśmy się doczekać aż będzie on dostępny.

Największą zaletą PWA jest ten sam kod dla wszystkich urządzeń — smartfonów, tabletów i komputerów. Dzięki temu zmiany w PWA wymagają edycji tylko jednego kodu. To duża oszczędność czasu, a jeśli z firmą IT rozliczasz się za przepracowane godziny — również pieniędzy.

Dostępne od 15 stycznia PWA Studio, pozwala na łatwiejsze tworzenie stron PWA, ułatwiając tym samym pracę developerom na całym świecie. Jakie jeszcze ułatwienia szykuje dla nas Magento? O tym w artykule na naszym blogu – “Co nowego w Magento 2.3?”.

Strefa e-Commerce pierwszy raz na targach opakowań w Polsce

Warsaw Pack to międzynarodowe targi dla branży opakowaniowej, odbywające się w Ptak Warsaw Expo, największym centrum targowo – kongresowym w Europie Środkowej. W tym roku do szerokiej puli stref tematycznych dostępnych podczas wydarzenia, znajdzie się też strefa e-Commerce. Jak podaje oficjalna strona targów Warsaw Pack, tematyka strefy skoncentruje się na:

 • maszynach,
 • materiałach,
 • opakowaniach,
 • etykietach,
 • taśmach,
 • wypełniaczach,
 • automatyce,
 • oprogramowaniu.

Targi to dobra okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, które być może zaowocują optymalizacją procesu pakowania w Waszych firmach. Temat jest o tyle ważny, że rynek e-Commerce w Polsce rośnie sukcesywnie. Jak prognozuje Warsaw Pack – organizator targów – “Wartość polskiego rynku handlu on-line osiągnie do 2020 roku 70 mld”. Pociągnie to za sobą konieczność optymalizacji procesu wysyłki, w tym optymalizacji samych opakowań. Warto zacząć myśleć o tym już dziś.

Dla zainteresowanych wzięciem udziału w targach, podajemy link do bezpłatnej rejestracji.

Trwa opracowywanie ogólnoświatowych zasad dotyczących handlu elektronicznego

WTO (World Trade Organization – Światowa Organizacja Handlu) to organizacja w skład której wchodzą obecnie 164 państwa (w tym Polska), skupiająca się na międzynarodowym handlu dobrami i usługami. Jej członkowie zobowiązują się do dostosowania wewnętrznego ustawodawstwa do norm organizacji.

W styczniu 2019, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, 75 państw zrzeszonych w WTO rozpoczęło negocjacje, mające na celu ustalenie ogólnoświatowych zasad handlu elektronicznego. To ważna informacja dla wszystkich krajów członkowskich.

Konieczność unormowania e-Commerce, Światowa Organizacja Handlu argumentuje rosnącą wartością tego rynku. WTO poczuwa się do odpowiedzialności za bezpieczeństwo coraz większej liczby ludzi, zawierających transakcje internetowe. “Handel elektroniczny jest częścią codziennego życia w większości zakątków świata, w związku z czym jesteśmy winni naszym obywatelom i przedsiębiorstwom zapewnienie przewidywalnego, skutecznego i bezpiecznego środowiska internetowego, w którym mogłyby dokonywać się transakcje handlowe. Liczymy na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi członkami WTO, elastyczną i pragmatyczną, aby stworzyć prawdziwie kompleksowy i ambitny zbiór przepisów” – oto słowa komisarz ds. handlu Cecilii Malmström.

Jakie zmiany czekają przedsiębiorców działających w e-Commerce? Cóż, tego dowiemy się, kiedy ogłoszone zostaną wyniki spotkania.

Majster startuje z e-Commerce

Majster markety budowalne e-commerce

Majster to polska sieć marketów budowlano-wykończeniowych zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach, aby być jak najbliżej klientów, oferując im bliskość i wygodę zakupów.

Z przyjemnością ogłaszamy, że właśnie rozpoczęliśmy współpracę nad platformą e-Commerce. Nam, jako firmie wdrożeniowej, zależy przede wszystkim na dostarczeniu rozwiązania, które spodoba się klientom końcowym. Łatwość poruszania się po sklepie, wyszukiwania interesujących produktów i intuicyjny proces zakupowy – to dla nas wyznaczniki sukcesu projektu

Dołożymy wszelkich starań, aby nowy sklep internetowy Marketów Budowlanych Majster sprostał wymaganiom licznych klientów oraz pomógł firmie rozwijać ideę omnichannel. Już nie możemy doczekać się efektów!

Współpraca e-Commerce

Pierwszy polski e-book o zarządzaniu informacją produktową

Skuteczne zarządzanie informacją produktową to coraz bardziej palący problem dla przedsiębiorców. Nie oszukujmy się – im więcej produktów sprzedajesz, tym jest Ci ciężej zarządzać danymi o nich.

Z pomocą przychodzą narzędzia PIM – systemy do zarządzania informacjami o produktach. Jak dokładnie działają i kiedy warto w nie zainwestować? Tego dowiesz się z pierwszego polskiego e-booka o zarządzaniu informacją produktową. Autorem publikacji jest Akeneo – twórcy czołowego rozwiązania PIM, a my, jako Partner Akeneo z przyjemnością wykonaliśmy dla Was tłumaczenie.

Z e-booka dowiesz się:

 • Co to właściwie jest PIM i czemu jest taki świetny?
 • Do czego przyda Ci się PIM w codziennej pracy?
 • Jakie rozwiązanie do zarządzania informacją produktową będzie dla Ciebie najlepsze?
 • Jak przekonać przełożonych do inwestycji w PIM?

Zachęcamy do pobrania e-booka.

Darmowy e-Book

Podsumowanie

To już wszystko, jeśli chodzi o wydarzenia ze świata e-Commerce, które miały miejsce w styczniu 2019. Już za miesiąc wracamy do Was z kolejną prasówką!