magento_2-3-2

Magento 2.3.2 – co nowego?

25 czerwca miała miejsce premiera Magento 2.3.2. Twórcy nowej wersji wyeliminowali z niej błędy znane z poprzedniego wydania, a także postarali się o wprowadzenie realnych usprawnień. Czego dokładnie możesz spodziewać się po nowej wersji? Zobaczmy!

Nowości w Magento Open Source 2.3.2

Większe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to podstawa. Magento dobrze o tym wie i bierze się — z powodzeniem — za naprawianie nawet tych luk, które nie powodowały dotychczas problemów (ale potencjalnie mogą).

Mowa m.in. o:

 • poprawieniu silnika przeciwko atakom XSS,
 • zabezpieczeniach dotyczących zdalnego wykonywania kodu (RCE),
 • usuwaniu luk mogących doprowadzić do wycieku danych.

Co prawda nie odnotowano dotychczas ataków wynikających z powyższych, ale Magento dmucha na zimne, zapobiegając groźnym dla e-Commerce okazjom do uzyskania dostępu do informacji o klientach lub przejęcie sesji administratora.

Łącznie z nową wersją Magento wykonało ponad 75 poprawek bezpieczeństwa.

Inną nowością w Magento 2.3.2 jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jest dodanie modułów Google reCAPTCHA i CAPTCHA dla formularza płatności w Payflow od PayPala. Tutaj znajdziesz więcej informacji jak korzystać z CAPTCHA w Magento.

Większa wydajność

Na nic nawet najbardziej atrakcyjne promocje, jeśli czas ładowania poszczególnych podstron zniechęci użytkowników do pozostania na stronie. Dobra wydajność sklepu internetowego to konieczność.

Oto jak dba o nią Magento w nowej wersji 2.3.2:

 • Optymalizacja czasu ładowania galerii — teraz obrazy produktów są ładowane tak szybko, jak inne treści (poprzednio potrzebowały one 2-4 sekund więcej);
 • Dostosowanie wieloadresowego checkoutu do metody płatności Braintree;
 • Usprawniony równoległy dostęp do pamięci podręcznej bloków — ten problem zdecydowanie wymagał rozwiązania i doczekał się go w najnowszej wersji Magento.

Większa produktywność

Magento 2.3.2 pozwala na wykonywanie w tle procesów, które dotychczas musiały być wykonywane ręcznie:

 • generowanie kuponów zniżkowych,
 • masowa edycja produktów,
 • eksportowanie danych

a po zakończeniu zadania, wysyła komunikat informujący o tym fakcie.

Efekt? Administratorzy zyskują czas do pracy nad innymi zadaniami, podczas gdy powyższe wykonywane są w tle, przez system.

Ulepszony core Magento

Nowe wydanie Magento ucieszy też developerów. Zawiera 130 ulepszeń, poprawiających jakość frameworka oraz modułów Catalog, Sales, Checkout/One Page Checkout, UrlRewrite, Customer/Customers i UI.

Wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone z Magento Open Source 2.3.2 znajdziesz tutaj https://devdocs.magento.com/guides/v2.3/release-notes/ReleaseNotes2.3.2OpenSource.html

Nowości w Magento Commerce 2.3.2

Magento 2.3.2

Oprócz usprawnień dostępnych dla wszystkich, Magento przygotowało też nowości dedykowane tylko posiadaczom płatnej wersji Commerce.

Łatwiejsze zarządzanie magazynem w Magento Commerce

W Magento Commerce 2.3.2 znajdziesz m.in. rozwiązania dedykowane łatwiejszemu zarządzaniu magazynem, tzn.:

 • nowe komendy umożliwiają sprzedawcom sprawdzenie różnic w rezerwacjach i rozwiązywanie powstałych w ich wyniku problemów,
 • poprawiony interfejs przydzielania produktów do źródeł (magazynów) w zakresie obsługi ilości po przecinku, obsługi not kredytowych i wymiany danych przez GraphQL,
 • nowy endpoint dla Bulk Partial Stock Transfer, aby móc przesyłać niestandardową ilość produktu pomiędzy źródłami.

GraphQL

Magento 2.3.2 przynosi też usprawnienia w wydajności GraphQL. Dzięki mechanizmom cache zapytania dotyczące kategorii, produktów, bloków CMS, stron CMS i adresów URL działają szybciej.

Dodatkowo GraphQL obsługuje od nowej wersji kolejne obszary, takie jak:

 • dodawanie, aktualizowanie i usuwanie artykułów z koszyka,
 • ustawianie adresów wysyłki (z obsługą książki adresowej),
 • ustawianie adresu rozliczeniowego (z obsługą książki adresowej),
 • ustawianie metod wysyłki,
 • ustawianie metod płatności (tylko metody offline),
 • składanie zamówienia.

Całą lista zmian dla użytkowników Magento 2.3.2 w wersji Commerce znajduje się na oficjalnej stronie https://devdocs.magento.com/guides/v2.3/release-notes/ReleaseNotes2.3.2Commerce.html

Magent 2.3.2 – czas na migrację?

Z każdą kolejną wersją Magento staje się coraz lepszą odpowiedzią na zaawansowane potrzeby biznesowe. Sądząc po planach na przyszłość, śmiało możemy spodziewać się, że tempo rozwoju platformy nie tylko się utrzyma, ale może nawet przybierze na sile.

Można pokusić się o stwierdzenie, że Magento 2 stało się już dojrzałym rozwiązaniem. Jeśli dotychczas zwlekałeś z migracją z wersji 1.x w oczekiwaniu aż moment ten nastąpi – teraz jest na to dobry czas. Zanim zakasasz rękawy do pracy, zapoznaj się z naszym artykułem o migracji z Magento 1 do Magento 2.

Jeśli masz jakieś pytania o Magento 2.3.2 lub po prostu poszukujesz agencji wdrożeniowej — chętnie pomożemy.