e-commerce-nie-ma-granic

e-Commerce nie ma granic

Dzisiejszy wpis dedykuję ludziom, który mają obawy na uruchomienie swojego nowego biznesu lub wdrożenie aktualnego do sfery e-Commerce. Wiele przeszkód na zapoczątkowanie powyższego kanału sprzedaży rodzi się w odniesieniu o strach. Boimy się, że nasz pomysł lub aktualny profil firmy nie będzie miał odniesienia w internetowym świecie. Pomimo że podchodzę do ludzkich obaw bardzo empatycznie to uważam, że ten tok rozumowania jest błędem, a poniższe trzy przykłady na ciekawy start-up mają być dla Was motywacją, że pomimo największej „różnorodności” każdy może odnaleźć e-sukces.

Pozamiatane.pl

Po pierwsze skupmy się na usługach, które dla większości osób nie miałby odzwierciedlenia w e-Commerce. Pozamiatane.pl jest tutaj świetnym przykładem, pokazującym, że nawet czynności związane ze sprzątaniem możemy powiązać z e-biznesem. Autorzy oferują nam wynajęcie osoby sprzątającej, za pośrednictwem zlecenia internetowego o stałej stawce. Do tego dochodzi ocenianie pracownika, co przyda się podczas kolejnych zamówień nie tylko dla nas.

Pozamiatane.pl Sprzątanie nigdy nie było łatwiejsze ?

Zeccer

Drugi przykład idealnie pokazuje, że rynek innowacyjnych pomysłów nie został jeszcze zamknięty, a nawet jest na nim jeszcze dużo miejsca. Zeccer jest aplikacją, która umożliwia drukowanie dokumentów za pośrednictwem smartfona, który w odniesieniu do naszej pozycji geograficznej pozwala na wydruk w punktach oznaczonych na mapie (są to miejsca często odwiedzane). Kolejnym atutem jest możliwość darmowych wydruków, które otrzymujemy za pierwsze logowanie bądź program partnerski (zamów jedzenie z.. a dostaniesz X wydruków).

Zeccer 1

Zeccer 2

Zeccer 3 Przydatne jeśli musisz oddać pracę licencjacką za pół godziny

Pixers

Ostatni przykład kieruję do niedowiarków, którzy uważają produkty przez nich sprzedawane nie będą miały popytu w internecie, i w ogóle sprzedawanie ich online jest bez sensu. Idealnym przykładem na zmianę zdania owego niedowiarka jest firma Pixers, która zajmuje się sprzedażą fototapet, plakatów i naklejek. Ktoś zapewne powie „no ale fototapety to przeszłość, teraz nikt tego już nie kupuje.. nie opłaca się”. A jednak opłaca i co najważniejsze w tym punkcie znalezienie niszy i umiejscowienie jej w e-świecie może być przykładem na dobrze prosperujący bizes. Jak w przypadku Pixers.

Pixers

Podsumowanie

Liczę, że powyższe trzy przykłady podziałały na Was.. po pierwsze w formie motywatora, po drugie dowiedzieliście się o istnieniu i korzystaniu z powyższych pozycji i najważniejsze , że Wasze podejście do rozpoczęcia e-biznesu będzie oparte na realizacji sukcesu a nie skupianiem się na obawach. I pamiętajcie, e-Commerce nie ma granic, jedyną granicą jesteśmy My i nasze podejście do tematu.