co-nowego-w-swiecie-e-commerce-3

Co nowego w świecie e-Commerce? #3

Kolejny tydzień dobiega końca, a to oznacza kolejną porcję wiedzy ze świata e-Commerce. Zapraszamy do lektury!

Instagram rozpycha się łokciami

Użytkownicy Instagrama otrzymali niedawno możliwość publikowania filmów wideo, które trwają maksymalnie do godziny czasu. Platforma coraz mocniej przybiera na sile i nie ukrywa, że ma zakusy na kawałek tortu, który obecnie w dużej mierze podzielony jest między YouTube i Snapchata. Jak możemy się domyślać, jest to zapewne tylko pierwszy z zaplanowanych kroków rozwoju platformy. Na kolejne nowości przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale już teraz możemy spekulować, jakie nowe funkcje i możliwości mogą się pojawić. Ostatecznie, zamiast wymyślać od nowa pewne rozwiązania, można rozwijać obecne.

Więcej informacji tutaj

Płatne grupy Facebooka

W obliczu niedawnych skandali związanych z pozyskiwaniem danych przez Cambridge Analytica, Facebook znalazł się na świeczniku. RODO, które zaczęło obowiązywać w Unii Europejskiej, na pewno nie pomaga. W obliczu znacznych strat finansowych w związku ze spadkiem przychodów z reklam, Facebook zmuszony jest szukać nowych możliwości zarobku. Jednym z pomysłów są grupy, za członkostwo w których użytkownicy mieliby płacić, a firma Marka Zuckerberga brałaby z tego procent dla siebie. Jak to zostanie przyjęte przez użytkowników? Być może przyjdzie nam to zobaczyć, ale jeśli spojrzymy chociażby na subskrypcje na Twitchu, można się domyślać, że i Facebook znajdzie swoich odbiorców.

Link do artykułu

Najmniejszy komputer świata

Komputer tak mały, że ziarno ryżu wygląda przy nim niczym olbrzym. Nie jest to komputer kieszonkowy i smartfona nam nie zastąpi, ale jest rewelacyjnym przykładem postępującej miniaturyzacji i poziomu jaki osiągnęła zarówno technologia, jak i jej produkcja. Biorąc pod uwagę wielkość, nie będzie przesady pisząc, że latające, miniaturowe roboty o wyglądzie muchy mogą faktycznie istnieć ?

Czytaj więcej

Google Duplex

O tym, jak SI oszukało człowieka i wielkich postępach w rozwoju technologii. Czy łatwo stwierdzić, że rozmówca po drugiej stronie słuchawki jest człowiekiem? Jak się okazuje, Duplex, SI asystent od Google, jest już na tyle zaawansowany, że w przypadku mniej wymagających konwersacji, jak np. umówienie na wizytę do fryzjera, jest w zasadzie nie do odróżnienia od żywego człowieka.

Przeczytaj więcej o sztucznej inteligencji