Akeneo to nowoczesny
PIM na miarę naszych czasów

Jak PIM to Akeneo!

Opowiemy Ci, dlaczego Akeneo to PIM, którego szukasz, jeśli chcesz dobrze zarządzać swoimi danymi produktowymi

Logo Akeneo

Szybsze wprowadzanie asortymentu

Uzyskasz przewagę, jeśli będziesz szybszy od konkurencji.

TTM (time to market) to wskaźnik niezwykle istotny w większości e-biznesów. Jeśli chcesz wygrywać, musisz szybko reagować na potrzeby klienta, stale aktualizować swoją ofertę produktową i wprowadzać nowy asortyment do sprzedaży.

Akeneo zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zautomatyzować najbardziej czasochłonne procesy. Dzięki temu zyskujesz czas i oszczędzasz na zasobach.

Zarządzanie produktami w Akeneo

Optymalne zarządzanie produktami

Przy setkach tysięcy indeksów, potrzebujesz dobrego rozwiązania.

Żaden sklep internetowy nie pozwala na tak rozbudowane zarządzanie informacją produktową. Przy dużej ilości różnorodnych indeksów produktowych, ciężko utrzymać jakościową informację produktową, korzystając tylko ze sklepu.

Masowe edycje, importy, systemy kategorii, grup, rodzin to jedne z licznych funkcjonalności, które sprawiają, że praca nad własnym asortymentem staje się wydajniejsza, wygodniejsza oraz skutkuje wyższą jakością ostatecznych danych.

Poprawa konwersji w Akeneo

Zwiększenie konwersji sprzedaży

To nie tajemnica, że klienci kupują przede wszystkim oczami.

Posiadanie contentu w sklepie internetowym to nie wszystko. Powinieneś zwrócić uwagę na to, jakiej jakości jest Twoja informacja produktowa.

Kompletna, oraz ustandaryzowana w obrębie różnych kanałów, informacja produktowa przekłada się na:

 • zwiększenie konwersji ze sprzedaży nawet czterokrotnie,
 • do 40% mniej zwrotów po zakupach.

Wypracowanie jakości informacji produktowej korzystając z Akeneo jest nieporównywalnie łatwiejsze niż w po stronie sklepu.

Multichannel w Akeneo

Multikanałowość

Jeśli sprzedajesz w wielu kanałach, wiesz, jak trudno utrzymać porządek.

Jeden standard produktowy w obrębie różnych kanałów sprzedaży. Łatwe manipulowanie produktami w obrębie wielu kanałów. Szybkie przystosowywanie zakresu informacji dla danego kanału. Przejrzyste monitorowanie zmian i statusu produktów. To są właśnie te cechy Akeneo które pozwolą Twojemu biznesowi łatwo skalować się na różne sposoby sprzedaży.

Zdobywanie świata w Akeneo

Zdobądź świat!

Dzięki Akeneo wszystko będziesz miał w jednym miejscu i pod ręką.

Jeśli jesteś międzynarodowym sprzedawcą lub chcesz nim zostać, to z pomocą Akeneo będzie to łatwiejsze. Akeneo pozwala na prowadzenie informacji o produkcie w różnych językach, do tego wsparcie przez zarządzanie kanałami pozwoli Ci wydajnie przygotowywać tłumaczenia i udostępnić Twoje produkty na zagraniczne rynki.

Akeneo – właściwie dla kogo?

Powinieneś rozważyć wdrożenie PIM, jeżeli…

 • Sprzedajesz wiele produktów

  Pomimo tego, że pojęcie „wiele produktów” jest względne uznaje się, że liczba SKU powyżej 5 tysięcy jest sygnałem, że należy rozważyć wdrożenie PIM.

 • Twoje produkty posiadają warianty

  Jeśli Twój asortyment sprzedawany jest w wielu wariantach i chcesz uniknąć tworzenia nowego produktu dla każdego wariantu, to rozważ Akeneo jako system, który utrzyma wszystkie opcje Twoich produktów.

 • Twoje produkty mają rozbudowane opisy

  Jeśli Twoje produkty posiadają złożone opisy, wiele atrybutów i mediów, to do zarządzania nimi potrzebujesz optymalnego narzędzia. Takim narzędziem jest Akeneo.

Powody do wdrożenia Akeneo
 • Posiadasz duży zespół

  Jeśli przy sprzedaży Twoich produktów pracuje wiele osób powinieneś zapewnić im wygodne środowisko do współpracy. Akeneo pomoże Ci zorganizować współpracę Twoich pracowników przy produktach.

 • Sprzedajesz w wielu kanałach

  Jeśli prowadzisz lub planujesz sprzedaż w obrębie różnych kanałów, to powinieneś zadbać o repozytorium dla swoich produktów, gdzie zadbasz o ich jednolitość.

 • Sprzedajesz w wielu krajach

  Jeśli prowadzisz lub planujesz sprzedaż w wielu krajach powinieneś zadbać o wygodny system do prowadzenia tłumaczeń danych o Twoich produktach. Wsparcie tłumaczeń to podstawowa funkcjonalność Akeneo.

Wdrożenie PIM z X-Coding?

Dlaczego warto zaufać nam przy wdrożeniu Twojego systemu zarządzania produktami:

 • Obsługa projektowa

  Kompleksowa obsługa

  W ramach współpracy przygotujemy projekt ekosystemu z wykorzystaniem Akeneo. W oparciu o procesy w Twoim biznesie zaprojektujemy odpowiednie rozwiązanie, które przyniesie realne zyski. Po wdrożeniu zadbamy o utrzymanie i rozwój.

 • Prowadzenie projektu

  Profesjonalne prowadzenie projektu

  Liczy się nie sam fakt rozpoczęcia projektu, ale jego prawidłowe prowadzenie. Ostatecznie liczy się wartość, pamiętamy o tym podczas zarządzania pracami. Dostajesz także pełny dostęp do informacji o postępach.

 • Zaangażowanie w projekt

  Zaangażowanie

  Dbamy o to, abyś na każdym etapie współpracy czuł nasze wsparcie i traktował nas jak partnerów. Ponad wszystko, w firmie usługowej, liczy się zadowolenie klienta. Chcemy, żebyś mógł kiedyś powiedzieć: „było warto!”.

 • Doświadczenie

  Doświadczenie

  Mamy doświadczenie zarówno we wdrożeniach Akeneo, jak i w pracy na frameworku Symfony, na którym opiera się Akeneo. Potrafimy dowolnie dostosowywać narzędzie do Twoich potrzeb tak, aby efekt końcowy miał realną i mierzalną wartość.

 • Dostosowanie narzędzia

  Narzędzie dostosowane do potrzeb

  Decydując się na Akeneo ,chcesz wnieść realną poprawę w swoich procesach biznesowych. Kluczowe więc jest nie tylko wdrożenie systemu, ale przystosowanie go do Twoich potrzeb. Nasi analitycy zadbają aby te wymagania zostały spełnione.

 • Znajomość rynków

  Znamy rynki

  Sprawdzamy raporty, aktywnie się szkolimy i prowadzimy różnorodne projekty. Potrafimy doradzić Ci najlepsze rozwiązanie, z którego powinieneś skorzystać. Przekonaj się sam, skontaktuj się z nami i pozwól nam pomóc sobie!

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Jeśli chcesz z nami zrealizować swój projekt, zostaw nam informację.
Na pewno skontaktujemy się z Tobą!